کندانسور خنک کننده تبخیری

March 25, 2017

آخرین اخبار شرکت کندانسور خنک کننده تبخیری

دو نوع اصلی خازن تبخیر وجود دارد: پیش نویس اجباری و القا شده.

از نوع پیش نویس اجباری ، مدل های فن سانتریفیوژ و مدل های فن محوری وجود دارد. در مورد پیش نویس القا شده ، مدل های فن محوری رایج ترین در بازار امروز است. هر محصول دارای ویژگی های خاصی است که در تصمیم گیری برای انتخاب یک نوع کندانسور بر روی دیگری برای یک کاربرد خاص تأثیر می گذارد.

کندانسور فن محوری پیش نویس اجباری رایج ترین کندانسور در این زمینه است. طراحی فن محوری آن اسب بخار کم موتور را در اختیار شما قرار می دهد و موقعیت مکانیکی تجهیزات مکانیکی امکان دسترسی آسان را فراهم می کند. این محصول در اکثر محدوده های ظرفیتی و ردپاهای مختلفی موجود است. بیشتر در کاربردهای صنعتی یا برای تأسیسات با ظرفیت زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

مدل پنکه گریز از مرکز اجباری بیشتر در برنامه های تهویه مطبوع هالوکربن (نصب های با تناژ کوچک و کاربردهای یخ زدایی که صدا ممکن است مسئله ای باشد) استفاده می شود. طراحی فن سانتریفیوژ آن را به آرامترین کندانسور در دسترس تبدیل می کند.

استفاده از فن های سانتریفیوژ همچنین امکان نصب این واحد در داخل خانه را فراهم می کند و یا از آن می توان به ضعف صدای اختیاری یا هودهای تخلیه با سرعت بالا اشاره کرد. اشکال این طرح این است که میزان مصرف انرژی تقریباً دو برابر طراحی های فن محوری است.

مدلهای فن محوری ناشی از پیش نویس که در اواسط دهه 1980 معرفی شده اند ، صرف نظر از اندازه ، در درصد زیادی از پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرند. طراحی فن محوری مصرف انرژی کم مشابه مدلهای فن محوری پیش نویس اجباری را فراهم می کند.

طراحی مدولار واحدهای پیش نویس القا شده سهولت نگهداری را فراهم می کند - سود واقعی برای کاربران نهایی. تجهیزات مکانیکی در نزدیکی بالای واحد نصب شده است تا هوا از طریق کندانسور جلب شود.

در مورد مزایای هر نوع کندانسور چیزهای زیادی نوشته شده است. هر محصول مزایای خاص خود را دارد. انتخاب محصول باید براساس عواملی از قبیل آشنایی با تجهیزات ، مشترک بودن قطعات برای نصب موجود ، محل فیزیکی کندانسور و هزینه های نصب و سالانه کندانسور باشد.

برای درک تفاوت بین انواع کندانسورها ، بیایید ویژگی های محصول را از نظر رتبه بندی صدا ، چرخش هوا و نگهداری تجهیزات مقایسه کنیم.

در طرح پیش نویس اجباری ، هوای محیط وارد واحد در پایه می شود و به عنوان هوای اشباع در بالای صفحه بیرون می رود. هوا مجبور می شود یا به داخل کندانسور فشار می یابد و فشار مثبتی در داخل کندانسور ایجاد می کند. این باعث افزایش احتمال نشت آب در بخش های حوضه و پوشش می شود.

مدلهای ایجاد شده توسط القاكننده ، هوای محیط را از طریق كندانسور در پایه ترسیم كرده و می كشند ، در نتیجه فشار منفی در بدنه ایجاد شده و پتانسیل نشت را به حداقل می رساند.

در برخی موارد ، صدا ممکن است مسئله ای باشد. حرکت هوا و افتادن آب باعث ایجاد صدا می شود. بنابراین ، صدا می تواند عاملی تعیین کننده در انتخاب تجهیزات باشد.

سطح صدا به طور مستقیم تحت تأثیر نزدیکی منبع صدا است. بنابراین در هنگام انتخاب کندانسورها باید محل قرارگیری تجهیزات با توجه به همسایگان در نظر گرفته شود.

کندانسورهای القا شده و اجباری از سطح صدا بسیار متفاوت هستند. فن ها روی یک کندانسور پیش نویس اجباری در پایه واحد نصب می شوند. صدا به بیرون از کندانسور در امواج پخش می شود.

کندانسور پیش نویس القا شده بیشتر از قدرت صوتی خود را به صورت عمودی هدایت می کند زیرا فن ها در قسمت بالای دستگاه نصب شده اند و هوا (و بنابراین ، صدا) به سمت بالا هدایت می شود.

مقایسه رتبه بندی صدا برای سه نوع کندانسور ، تفاوت مکان فن را نشان می دهد. مدل های فن محوری پیش نویس اجباری سطح دسیبل بسیار بالاتری را از ورودی هوا دارند ، در حالی که مدل های پیش نویس القا شده بسیار نزدیک به مدل های فن سانتریفیوژ هستند.

مدل فن گریز از مرکز دارای کمترین میزان صدا در کل است ، با مدل پیش نویس القا شده دوم و فن محوری با پیش نویس اجباری با صدای بلند. بسته به نوع نصب ، جهت یابی جریان هوا و انتشار صدا می تواند مستقیماً به نوع تجهیزات انتخاب شده مربوط شود.

جنبه دیگر انتخاب تجهیزات ، چرخش هوا است. چرخه بازگردانی عبارت است از ورود هوای تخلیه اشباع شده به داخل ورودی هوا از کندانسور. چرخش هوا عملکرد کندانسور را بطور چشمگیری کاهش می دهد.

کندانسور پیش نویس اجباری دارای سرعت تخلیه نسبتاً کم و سرعت ورود به هوا بسیار بالاتر است. هوای تخلیه اشباع شده امکان بیشتری برای چرخش مجدد وجود دارد.

سرعت خروج هوا از یک مدل پیش نویس القایی بسیار بالاتر از سرعت ورودی هوا است. جریان هوای خروج احتمالاً از بین می رود زیرا با حرکت به سمت بالا از کندانسور می رود.

از نظر نگهداری ، تعداد مؤلفه هایی مانند کمربند ، قرقره و یاطاقان هایی که باید نگهداری شوند مستقیماً بر میزان زمان مورد نیاز و در نتیجه کل هزینه تعمیر و نگهداری تأثیر می گذارد. برای ظرفیت معین ، مدل پیش نویس القا شده اجزای کمتری نسبت به مدل پیش نویس اجباری معادل خواهد داشت. اجزای کمتری باعث کاهش زمان تعمیر و نگهداری تکنسین های خدمات و کاهش هزینه های عملیاتی می شود.